Jak wykonywać więcej połączeń w tym samym czasie?

Jeśli jesteś managerem call center i chcesz usprawnić działanie Twojego działu oraz tym samym zwiększyć zyski, przeczytaj nasz tekst. Dowiesz się z niego, jak wykonywać więcej połączeń w tym samym czasie. Po więcej informacji kliknij https://focustelecom.pl/oprogramowanie-call-center/.

Praca w call center – bez stresu i martwienia się o normę?

Praca w call center potrafi być zajęciem co najmniej niewdzięcznym i uciążliwym, choć, oczywiście, nie jest to przykry standard, a po prostu sytuacja zdarzająca się od czasu do czasu. A to kilka osób z rzędu odłoży słuchawkę od razu po przedstawieniu się przez pracownika, a to pracownik nie poświęci klientowi wystarczająco dużo czasu, śpiesząc się z wyrobieniem niezbędnej normy. Problemów jest dużo i najróżniejszej maści, biorą się one oczywiście najczęściej ze stresu, jeśli już chcielibyśmy dopatrywać się ich w konkretnych zachowaniach. Stres trudno jest wyleczyć, ale to absolutnie nie znaczy, że na rynku nie ma dostępnych narzędzi, które znacznie usprawnią czynności wykonywane przez pracownika typowego call center. Czynniki zwiększające efektywność potrafią być niejednokrotnie całkiem zaskakujące, na przykład dobre oświetlenie w biurze w wymierny sposób przekłada się na lepsze samopoczucie pracownika, co z kolei zaowocuje lepszym i bardziej zaangażowanym kontaktem z klientem. To jest jednak stricte teoria. Przyjrzyjmy się, jakie środki najlepiej byłoby zastosować, by w wymierny sposób zwiększyć efektywność pracy wykonywanej przez osobę na słuchawce.

Sposoby na usprawnienie pracy w call center

Z całą pewnością nie da się bowiem zaprzeczyć, że jedną z największych bolączek w pracy pracownika call center jest mozolne wybieranie odpowiednich numerów i związane z tym częstokroć zamieszanie, które większości osób zlecających tego typu pracę wydaje się po prostu nieuniknione i tego nie da się usprawnić, naprawić ani zmienić, ot, przykry stan rzeczy, który należy zaakceptować, skoro nie można mu się w jakikolwiek sposób sprzeciwić. Jest to oczywiście wierutne kłamstwo, bo istnieją sposoby na to, by znacząco usprawnić, przyśpieszyć i skonkretyzować działania pracowników. W jaki sposób?

Przede wszystkim można podjąć działania w takim kierunku, aby odciążyć nieco pracowników i zrzucić część obowiązków z ich barków. Ktoś mógłby w tym momencie powiedzieć, że zatrudnienie dodatkowej kadry pracowniczej bardzo dużo kosztuje i nie ma o tym nawet mowy, ale w żadnym wypadku nie chodzi o to, żeby zatrudniać nowych pracowników, by ci przejęli część obowiązków. Rozwiązaniem problemu jest bowiem oprogramowanie contact center. Co ukrywa się pod tą dosyć egzotycznie brzmiącą nazwą i jakie może ona znaleźć zastosowanie w call center?

Oprogramowanie contact center umożliwia zautomatyzowanie wielu czynności, które domyślnie wykonują pracownicy. Jakich konkretnie? Przede wszystkim automat zajmie się wybieraniem numerów i przekazywaniem połączeń bezpośrednio do pracownika, znacząco go w tej materii odciążając, co pozwoli mu skupiać się wyłącznie na swoich umiejętnościach retorycznych, być może równać się będzie także ze znaczącym zredukowaniem stresu. Ciekawą funkcją jest także automatyczne wykrywanie połączeń, które przekierowywane są na numer poczty głosowej – po wykryciu połączenie takie jest przerywane, by nie narażać call center na niepotrzebne koszty telekomunikacyjne. Ostatnią funkcją jest automatyczne weryfikowanie poprawności numerów telefonicznych zebranych w bazie, a także swoiste odsiewanie ziarna od plew i usuwanie tych niepoprawnych, co zaowocuje zaoszczędzeniem czasu i nerwów.

Podsumowując krótko, oprogramowanie contact center rozwiązaniem, którym zainteresować powinien się absolutnie każdy właściciel call center. Pozwala ono w znaczny sposób zwiększyć ilość wykonywanych połączeń, co znajdzie swoje przełożenie w większej liczbie klientów zachęconych do skorzystania z reklamowanej usługi lub produktu.