Ticketing system pomaga w pracy konsultantów telefonicznych. Dowiedz się w jaki sposób

Praca konsultantów telefonicznych nie należy do łatwych. Trzeba mieć do tego predyspozycje, a także tzw. kompetencje miękkie, jak np. zdolność nawiązywania kontaktów czy umiejętności interpersonalne. Jednak bez nowoczesnych narzędzi nawet najlepszy konsultant nie dałby sobie rady. Dowiedz się, w czym mogą pomóc zaawansowane rozwiązania informatyczne.

Rozmowa obsługiwana przez doświadczonego konsultanta

Żeby skrócić czas połączenia z konsultantem, bardzo ważną rzeczą jest kolejkowanie połączeń. Funkcja ta dostępna jest w ticketing system i polega na tym, że rozmowy są przekierowywane do osób, które wcześniej rozmawiały z danym klientem bądź też są obeznane w danym temacie. To bardzo ułatwia nawiązanie wspólnego języka, co wpływa na wydajność konsultantów i pomaga w podniesieniu współczynnika konwersji. Dzięki temu rozmowa idzie płynnie, a konsultant jest w stanie zamknąć problem już podczas jednego telefonu, bo jest w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi na zadane pytanie. Tym samy można bardzo dużo osiągnąć.

Płynne przechodzenie między różnymi kanałami komunikacji

Bardzo przydatna funkcja w ticketing system jest płynne przechodzenie z jednego kanału komunikacji do drugiego. Dzięki temu można rozmawiać przez telefon, by następnie sięgnąć po formularz kontaktowy czy czat. Dla współczesnego klienta takie rozwiązanie jest jak najbardziej normalne. Niestety, bez nowoczesnych narzędzi wspomagających komunikację, nawet najlepszy konsultant nie jest w stanie dobrze obsłużyć dobrze zapytania. Możliwość wglądu w dany rekord, zapoznanie się z pełną historią rozmów, a także przejrzenie dotychczasowych transakcji klienta pozwala na dopasowanie produktu do preferencji klienta i ułożenie spersonalizowanej oferty. Ponadto, na podstawie danych zostawionych w systemie przez innych konsultantów można nawiązać do wcześniejszych ustaleń. Dzięki temu klient będzie się czuł wyróżniony, bo będzie myślał, że konsultant go pamięta. To oczywiście wpływa na podniesienie współczynnika konwersji.

Dostępność o różnych porach…

Zaletą nowoczesnych systemów jest również znacznie większa dostępność konsultantów, którzy mogą pracować zdalnie. Nie muszą przyjeżdżać do biura, by załatwić wszystkie niezbędne rzeczy. Ticketing system może działać w chmurze cyfrowej. Dzięki temu agenci są dużo bardziej dostępni również w niestandardowych porach. Tym samym można zwiększyć skuteczność prowadzonych działań sprzedażowych.