System przywoławczy bezprzewodowy – z jakich urządzeń się składa?

System przywoławczy bezprzewodowy to najbardziej nowoczesna metoda zarządzania personelem. Jego założeniem jest usprawnienie komunikacji i stworzenie możliwości szybkiego, łatwego i dyskretnego przywoływania adresatów wysyłanego zgłoszenia. System taki znajduje zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej jednak wykorzystywany jest w służbie zdrowia, gastronomii, hotelarstwie czy magazynach logistycznych i firmach składających się z wielu działów. Sprawdźmy kilka podstawowych urządzeń, które składają się na system i umożliwiają szybkie powiadamianie. http://www.lrspoland.pl/

Transmiter

Transmiter jest podstawowym urządzeniem, które umożliwia funkcjonowanie przedmiotów służących do nawiązywania komunikacji. Jest to swoisty nadajnik radiowy, który wytwarza energię elektromagnetyczną niezbędną do nawiązania łączności. Dzięki pracy tego urządzenia, istnieje możliwość powiadomienia w ciągu jednej sekundy nawet i kilkuset osób naraz, które są wyposażone np. w pager.

Pager

Pager to urządzenie jedno z najbardziej znanych, powszechnie używanych od lat, które składa się na system przywoławczy bezprzewodowy. Stanowi on przedmiot, który umożliwia swobodną komunikację między pracownikami dzięki wykorzystaniu pracy transmitera. W zdecydowanej większości przypadków, proces komunikacji przy użyciu pagera odbywa się poprzez wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Istnieją modele, które wyposażone są jedynie w różnokolorowe diody. W takiej sytuacji, alarm, przywołanie czy też po prostu informacja, wysyłana jest za pomocą sygnału świetlnego. Wcześniej należy ustalić, jaką treść przekazuje dany kolor. Dla przykładu, kolor czerwony może oznaczać konieczność przybycia do sali x, kolor zielony prośbę o sprawdzenie skrzynki pocztowej. Święcąca się dioda daje informację adresatowi, co powinien w danej chwili uczynić. Pager może mieć szerokie zastosowanie. Bardzo często bywa wykorzystywany w firmach lub branży gastronomicznej. Przykłady zastosowania w przypadku pierwszym zostały już podane, natomiast w branży gastronomicznej może służyć do przywoływania klienta do okienka, z którego odbiera się zamówienia, kiedy już będzie gotowe. Jest to szybkie, sprawne i dyskretne rozwiązanie.

Bezprzewodowy przycisk wielofunkcyjny

Przycisk wielofunkcyjny to malutkie urządzenie, które jest wyposażone w trzy guziki. Współpracuje ono zazwyczaj z tablicami ledowymi, rzadziej z pagerami. Funkcjonowanie tego urządzenia zakłada możliwość wysłania sygnału przez jednego użytkownika, do adresata, który wyposażony jest w ową tablicę ledową, na której wyświetla się komunikat, świadczący o konieczności podejścia w przywoływane miejsce. Informacją, która się wyświetla może być numer stolika, wiadomość tekstowa określająca nazwę sali itp. Wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb i sposobu konfiguracji urządzeń. Tego typu urządzenia sprawdzają się np. w lokalach gastronomicznych, kiedy klient przywołując kelnera wciska odpowiedni przycisk, a kelner na swojej tablicy otrzymuje informację z numerem stolika, do którego powinien podejść. Częste zastosowanie tego typu produktów znajdziemy w instytucjach medycznych lub urzędach. Wykorzystywane jest wtedy w recepcji, gdzie na tablicach wyświetlany jest numerek, który powinien podejść do okienka. Numerek ten, oczywiście oznacza miejsce w kolejce, a więc osobę, która jest wzywana do okienka. Znajduje również szerokie zastosowanie w służbie zdrowia, szpitalach i domach opieki społecznej.

Zegarek z pagerem

Prawdziwym hitem jest ostatnimi czasy zegarek z pagerem. To najbardziej nowoczesne urządzenie budujące system przywoławczy bezprzewodowy. Podstawowa funkcja tego urządzenia to oczywiście wyświetlanie aktualnej godziny. Zegarek jednak jest wyposażony w opcję odbierania sygnału, który przesyłany jest z odpowiednich nadajników należących do systemu. Zegarki wyposażone są w wyświetlacze LCD i mają dowolną możliwość programowania sposobu powiadamiania, który wybierany jest spośród trzech możliwości: symbol, tekst oraz połączenie obu tych funkcji. Idealnie sprawdza się w branży gastronomicznej, hotelarskiej, medycznej.