Software call center dedykowany jest tym, którzy chcą mieć efektywny dział obsługi

software call center

Wciąż wiele firm ma tylko centrale telefoniczne, które działają od kilku dobrych lat. Do tej pory był kontakt z klientami, więc przedsiębiorcy nie zastanawiają się nad unowocześnieniem miejsca pracy. A wprowadzenie zaawansowanego oprogramowania może przynieść same korzyści dla firmy.

Identyfikacja klientów i traktowanie indywidualne

To, że widzimy kto do nas dzwoni, jest już standardem, usługa ta nazywa się Calling Line Identyfication Presentation, czyli prezentacja numeru osoby dzwoniącej. Jest to jednak informacja tylko o tym, jaki numer do nas dzwoni, a klienci podczas takich rozmów chcą być obsługiwani automatycznie i indywidualnie. Dlatego odpowiedni software call center daje możliwość połączenia się z bazą danych, dzięki temu rozmówca trafia do konsultanta, z którym rozmawiał już wcześniej, ten natomiast od razu widzi pełną historię kontaktu.

Długie oczekiwanie na linii jest frustrujące

To, czego nie lubią klienci, to długiego czekania na połączenie. Wiele z nich jest porzucanych, ponieważ ludzie tracą cierpliwość. Dzięki oprogramowaniu możemy otrzymać informację o tym, że ktoś próbował się z nami skontaktować, a następnie do niego oddzwonić. Co więcej, po chwili czekania klient otrzyma informację o takiej możliwości, dzięki czemu nie będzie się frustrował długim oczekiwaniem, a spokojnie będzie mógł wrócić do codziennego życia, a telefon zadzwoni, gdy konsultant będzie wolny.

Omni-channel to podstawa kontaktów

W dzisiejszych czasach dla klientów ważne jest, aby mieli oni do wyboru wiele kanałów kontaktu. Nie wystarczy już tylko telefon czy nawet email. Teraz udostępnia się również czat, formularze kontaktowe czy rozmowy przez social media. Software call center daje możliwość przełączania klienta wśród tych kanałów, bez konieczności tłumaczenia jeszcze raz swojej sprawy. Kolejni konsultanci w bazie danych mają napisane, jak do tej pory przebiegał kontakt i jakie ustalenia zostały poczynione. Dzięki temu klient obsługiwany jest na wyższym poziomie.

Oprogramowanie nie tylko dla wielkich koncernów

Co jest również istotne, dzięki rozwiązaniom w chmurze, nowoczesne oprogramowanie call center mogą posiadać nawet mniejsze firmy. Nie potrzebują do tego specjalnego sprzętu czy zatrudniania informatyka. Wystarczy komputer podłączony do internetu, przez który będzie można łączyć się online z programem.